Lubelszczyzna pełna jest miejsc, które dają rozmaite możliwości regeneracji sił. Zróżnicowany krajobraz oraz liczne zabytki dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego czynią ten region idealnym dla każdego, kto poszukuje aktywnych form wypoczynku. Poniżej prezentujemy nasze propozycje spędzenia wolnego czasu w okolicach Lublina.

Wypoczynek i SPA

Najlepszym miejscem relaksu w SPA w regionie jest Nałęczów - miasteczko zlokalizowane w malowniczej okolicy około 25 km od Lublina. Jest to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce dzięki znajdującym się tam źródłom mineralnym. Mikroklimat tego obszaru sprzyja leczeniu i regeneracji organizmu oraz tworzy doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Nałęczów oferuje nowoczesne SPA, komfortowe pokoje w licznych hotelach, kompleks basenów oraz różnorodne obiekty odnowy biologicznej i zabiegów kosmetycznych. Jedną z głównych atrakcji Nałęczowa jest przepiękny, XVIII-wieczny park, znajdujący się w samym centrum miasteczka, otoczonym przez szereg historycznych will.

Skontaktuj się z nami, by zaplanować podróż

Podróże kulinarne

Lubelszczyzna jest bez wątpienia jednym z najsmaczniejszych regionów w Polsce. Tutejsza kuchnia zawiera wpływy z Rosji, Ukrainy i Litwy, a także żydowskich tradycji kulinarnych. Jednym z najbardziej charakterystycznych przysmaków Lublina jest wywodzący się z kuchni żydowskiej cebularz, czyli placek z cebulą i makiem. Jeśli chcesz doświadczyć smaków Lubelszczyzny, zabierzemy Cię do tradycyjnych restauracji lub zorganizujemy specjalną wycieczkę, podczas której spróbujesz cebularza, forszmaku, tradycyjnych pierogów, miodu i wielu innych przysmaków. Warto także wybrać się do farm, winiarni, lokalnych browarów, olejarni czy pasiek. Wszystko świeże, naturalne, lokalne i przepyszne!

Skontaktuj się z nami, by zaplanować podróż

Sport i rekreacja

Ci, którzy lubią spędzać czas w leśnych, spokojnych i raczej odludnych okolicach, nie znajdą na to lepszego regionu niż Lubelszczyzna, która oferuje różnorodne formy aktywności. Jeśli interesują Cię amatorskie sporty wodne, możesz wybrać się na spływ kajakowy Wieprzem, Tanwią lub Bugiem. Na miłośników wycieczek pieszych i rowerowych czekają tu setki kilometrów tras wśród rezerwatów i parków takich jak Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy czy wąwozy lessowe w okolicach Kazimierza Dolnego. Przejażdżki konne oferuje wiele stajni w regionie, wśród nich jedna z najsłynniejszych na świecie w Janowie Podlaskim. Korzystając z naszej oferty, możesz wybrać kilkugodzinną formę aktywnego wypoczynku lub zdecydować się kilkudniowy pobyt rekreacyjny, by odkryć walory przyrodnicze Lubelszczyzny.

Skontaktuj się z nami, by zaplanować podróż

Please reload

Skontaktuj się z nami, by zaplanować podróż

 

Success! Message received.