ROOTKA to lubelskie biuro podróży, specjalizujące się w organizacji wyjazdów związanych z dziedzictwem żydowskim w Polsce i na Ukrainie.

 

Nasza działalność obejmuje:

 

  • Podróże do miast,miasteczek oraz miejsc pamięci w Polsce i na Ukrainie.

  • Obsługa w języku angielskim, hebrajskim, ukraińskim i polskim.

  • Programy dostosowane do Twoich indywidualnych oczekiwań i budżetu.

  • Podróże edukacyjne i kulturowe.

  • Różnorodne oferty: wyjazdy jedno- i wielodniowe.

  • Badania genealogiczne.

  • Oprowadzanie, rezerwacja hoteli i transport.

  • Wypoczynek w najatrakcyjniejszych miejscach regionu.

ZAPLANUJ SWOJĄ PODRÓŻ Z ROOTKĄ

Zależy nam na tym, by dostosować naszą ofertę do Twoich indywidualnych oczekiwań. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, by wspólnie stworzyć program wyjazdu, który będzie niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Udajmy się razem w podróż!

Z pozdrowieniami,

Zespół ROOTKI

Polisa

ROOTKA powstała jako efekt naszej pasji i doświadczenia. Po latach pracy w charakterze edukatorów i przewodników zajmujących się dziedzictwem polsko-żydowskim, podjęliśmy decyzję o założeniu firmy, by dzielić się naszym doświadczeniem i móc pomagać innym w poszukiwaniach i powrotach do ich korzeni.

Lublin: The Royal Castle

Nasza siedziba znajduje się w Lublinie, stolicy regionu, który niegdyś stanowił jedno z największych centrów społeczności żydowskiej przedwojennej Polski. Lublin jest naszym miastem - zdecydowaliśmy się tu mieszkać i pracować ze względu na fascynację jego historią, kulturą i mieszkańcami.

 

Lokalizacja miasta na terytorium pogranicza skłoniła nas do specjalizacji w podróżach po Polsce Wschodniej oraz po zachodzie Ukrainy i Białorusi, czyli po ziemiach, które będąc niegdyś w granicach Polski stanowiły kolebkę żydowskiego życia w tym kraju.

Specjalizujemy się w podróżach "szytych na miarę" indywidualnych potrzeb. Oferujemy kompleksową organizację imprez turystycznych w tym usługi przewodnickie w językach angielskim, hebrajskim, polskim i ukraińskim oraz rezerwację noclegów i transportu. Dodatkowo zapewniamy zindywidualizowaną pomoc ekspertów w poszukiwaniach genealogicznych.

Nasz zespół składa się z polskich i izraelskich przewodników i historyków, badaczy, edukatorów i organizatorów turystyki. Ponadto dysponujemy siecią lokalnych współpracowników na terenie Polski i Ukrainy.

POZNAJ ZESPÓŁ ROOTKI

Lublin: The Former Jewish District