אגתה רדקובסקה פרקה

בוגרת תואר בהיסטוריה, מדריכה, פעילה בארגון ״באר הזכרון״ וחברת צוות בתיאטרון NN - שער גרודצקה בלובלין. עובדת בתחום התיירות משנת 2009 כמובילה ומארגנת של מאות טיולים וסיורים לימודיים בפולין ובאוקראינה. 

כחלק מצוות רותקה, אגתה אחראית לתחום הארגוני של הטיולים. באופן אישי, יש לה חולשה לאוקראינה, שם חיה במשך שנה, וממשיכה לחזור אליה כדי לגלות דברים חדשים בכל פעם. 

 

יואנה (אשיה) קראוזה

בוגרת מדעי המדינה, לימודי יהדות ופסיכולוגיה תקשורתית. לובלינאית בלב ובנשמה, מחנכת ומדריכה מתוך תשוקה, חובה ותחושת שליחות. חברה בארגון ״באר הזכרון״, שותפה לצוות תיאטרון NN - שער גרודצקה. חלק מלימודיה העבירה בישראל כזוכת מלגת MFA. ביום יום עובדת יואנה כמארגנת אירועי תרבות ופרויקטים חינוכיים שונים העוסקים בעבר הרב תרבותי של מחוז לובלין, כמו גם בתקשורת ותרבות. בזמנה הפנוי היא משלימה את כתיבת הדוקטורט שלה בנוגע להשפעת הזיכרון הקולקטיבי של השואה על יחסי ישראל-פולין. 

 

טל שוורץ

ילידת ירושלים, 1987. בוגרת של המכללה האקדמית הדסה בתקשורת צילומית. מדריכה מוסמכת עם התמחות באיזור ירושלים ושפלת יהודה, שם הדריכה סיורים רבים ומגוונים לקבוצות גיל שונות. טל פעילה בצוות תיאטרון NN - שער גרודצקה בלובלין, שם היא מדריכה קבוצות בתערוכת הקבע. לובלין היא ביתה השני והיא מקדישה את זמנה בין היתר למחקר היסטורי על תצלומים מלובלין. בעבודתה היא משלבת בין אהבתה לצילום ונסיון חינוכי העשיר.

 

אלון בנך

מחנך, מורה לשפות ומדריך נוער, עובד בתחום המורשת והתרבות היהודית במחוז לובלין ועוסק בקידום תקשורת ולמידה בין-תרבותיים. אלון בעל ניסיון חינוכי עשיר של עבודה במסגרות נוער ובתי ספר ישראליים, בין היתר כרכז בתנועת הנוער העובד והלומד. ביום יום הוא סטודנט באוניברסיטת UMCS בלובלין.

alon.rootka@gmail.com

:שותפים

אניטה צ׳חומסקה

ילידת 1986, פעילה בארגון ״באר הזכרון״, הקימה את החברה ״אלס קלבר״ המספקת שירותי הדרכה, תרגום והוראת שפות. בוגרת המחלקה לפילולוגיה גרמנית באוניברסיטת ורשה ובעלת תואר דוקטור במדעי הרוח. עבדה כמדריכה במיידאנק ובהמשך השלימה את התמחותה בברלין, באתר הזכרון ליהודי אירופה שנרצחו. בנוסף, אניטה היא מדריכה מוסמכת במוזיאון פולין בורשה. היא דוברת פולנית, אנגלית, גרמנית וספרדית. 

תרזה קלימוביץ׳

אקטיביסטית, פילוסופית והיסטוריונית מלובלין. בוגרת תכנית ״פאידיאה״ - המכון האירופאי ללימודי יהדות בשטוקהולם, והתכנית ללימודי יהדות בהיידלברג. בעלת תואר דוקטור בפילוסופיה מאוניברסיטת מארי קירי בלובלין. 

היא פעילה מובילה ומדריכה בנושא השואה בארגון החברתי ״באר הזכרון״ . עובדת כחוקרת במרכז ״תיאטרון NN - שער גרודצקה״. בין תחומי העניין שלה ניתן למצוא פוליטיקה, מדיניות של הזכרון וייצוגי השואה באמנות העכשווית. 

תדיאוש פשסטוייצקי

ארכיונאי והיסטוריון, עובד יחד עם מרכז ״תיאטרון NN - שער גרודצקה״ החל משנת 2003, שם בין היתר עובד על הפרויקט ״לובלין. 43,000״ במסגרתו נאסף מידע על תושביה היהודים של העיר לובלין לפני מלחממת העולם השניה. תדיאוש מנהל מחקר גיניאולוגי רחב על היהודים של מחוז לובלין, על ממלכת פולין שהייתה, ועל איזור מערב גליציה. הכרונולגיה של מחקריו נעה בין השנים 1800-1950. במהלך עבודתו מתעסק תדיאוש לא רק בחומרים הכתובים, אלא דואג להיפגש עם תושבי האיזור וצאצאיהם.

קשישטוף בנך

היסטוריון, מוזיאולוג, גיניאולוג ומדריך. עובד כראש מחלקת התערוכות במוזיאון הלאומי במיידאנק.  עבד בעבר ועדיין משתף פעולה עם מספר מוזיאון ומוסדות תרבות המקדישים את פעולתם למלחמת העולם השניה, להיסטוריה ותרבות יהודית ולרב תרבותיות בכלל. הוא מדריך ומחנך המתמחה בעבר היהודי, ובעיקר בתקופת השואה. איזורי פעולתו העיקריים הם במזרח פולין - מחוזות לובלין, ביאליסטוק, זמושץ׳, קיילצה וז׳שוב, ולרוב הוא משלב בעבודתו הדרכה עם מחקר גיניאולוגי, ראיונות היסטוריים ועבודת שטח נוספת. 
 

אווה קופר

בוגרת לימודי היסטוריה, מדריכה ומחנכת. ביומיום עובדת באתר ההנצחה במחנה בלז׳ץ. היא מעורבת במחקרים ארכיוניים ופרויקטים חינוכיים שונים שעיקרם בקידום הידע אודות מלחמת העולם השניה והשואה. היא חיברה את האלבום ״לכל קורבן יש שם״ שהוא פרי עבודה של שנים ומטרתו להשיב את הזהות האבודה לקורבנות בלז׳ץ. 

תשוקתה הגדולה של אווה היא לפגוש את האנשים עצמם ובמשך פנים השתתפה בפרויקטים של הקלטת עדויות - בעיקר סביב הנושא של יחסי יהודים-פולנים במאה העשרים. 

1 / 2

Please reload

  • TripAdvisor
  • Facebook - Black Circle

© 2017 by ROOTKA