Agata Radkowska-Parka

Absolwentka historii, przewodniczka, działaczka lubelskiego Stowarzyszenia "Studnia Pamięci", współpracowniczka Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN“. Od 2009 r. zawodowo związana z branżą turystyczną, sprawna organizatorka i pilotka setek wycieczek i objazdów studyjnych po Polsce i Ukrainie. To Agata odpowiada w ROOTKA za stronę organizacyjną naszych wyjazdów. Prywatnie ma słabość do Ukrainy, gdzie mieszkała przez rok i gdzie wciąż wraca za każdym razem odkrywając coś nowego.

Joanna Krauze

Absolwentka politologii, judaistyki i psychologii komunikacji społecznej, lublinianka z wyboru serca, edukatorka i przewodniczka z powołania, pasji i poczucia obowiązku. Członkini Stowarzyszenia „Studnia Pamięci”, współpracowniczka Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN“. Jako stypendystka izraelskiego MSZ odbyła część studiów w Tel Awiwie. Joanna na co dzień pracuje jako animatorka kultury, realizuje projekty edukacyjne, zajmuje się wielokulturową historią Lubelszczyzny, a także komunikacją i edukacją kulturalną. W wolnych chwilach pracuje nad rozprawą doktorską dotyczącą wpływu pamięci o Zagładzie na stosunki polsko-izraelskie.

Tal Schwartz

Rocznik 1987, urodzona w Jerozolimie. Absolwentka studiów o specjalizacji komunikacja i fotografia w Hadassah Academic College w Jerozolimie. Licencjonowana przewodniczka po Jerozolimie i Judei, gdzie oprowadzała wiele różnorodnych grup oraz turystów indywidualnych. Tal była wolontariuszką w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN“, będąc edukatorką i przewodniczką po wystawie Ośrodka. Od tego czasu Lublin jest jej drugim domem. Nadal współpracuje z Ośrodkiem, angażując się w prace nad kolekcją przedwojennych szklanych negatywów. Podczas pracy jako przewodniczka Tal łączy swoje doświadczenie edukacyjne z pasją fotograficzną.

Alon Benach

Edukator i nauczyciel języka hebrajskiego. Jest przewodnikiem, specjalizującym się w historii i kulturze Żydów Lubelszczyzny, w swojej pracy stara się promować międzykulturową komunikację i edukację. Alon swoje bogate doświadczenie edukacyjne zdobywał podczas wieloletniej pracy w szkołach, klubach młodzieżowych oraz jako regionalny koordynator izraelskiego ruchu młodzieżowego “Hanoar Haoved Vehalomed”. Przez lata pracy dla tego ruchu Alon zdobył doświadczenie w organizowaniu i koordynowaniu projektów edukacyjnych takich jak letnie obozy, seminaria dla młodych przewodników czy podróże studyjne, będąc także zaangażowanym jako edukator w wyjazdy izraelskich nastolatków do Polski. Obecnie Alon mieszka w Polsce i jest studentem w Centrum Języka i Kultury Polskiej na UMCS.

alon.rootka@gmail.com

WSPÓŁPRACA:

Anita Ciechomska

Rocznik 1986, członkini Stowarzyszenia “Studnia Pamięci”, właścicielka firmy Alles Clever, przewodniczka po Warszawie, tłumaczka i nauczycielka języków. Ukończyła filologię niemiecką na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych. Anita pracowała jako przewodniczka w Państwowym Muzeum na Majdanku, była także stażystką w Fundacji Pomnik ku Czci Pomordowanych Żydów Europy. Jest także licencjonowaną przewodniczką w Muzuem Historii Żydów Polskich POLIN. Posługuje się językami: polskim, niemieckim, angielskim i hiszpańskim.

Teresa Klimowicz

Aktywistka, filozofka i historyczka z Lublina, absolwentka Paideia: The European Institute for Jewish Studies w Sztokholmie, stypendystka Hochschule fur Judische Studien w Heidelbergu. Prezeska i trenerka edukacji o Holokauście i dziedzictwie żydowskim w Stowarzyszeniu "Studnia Pamięci". Ukończyła szereg kursów dotyczących nauczania o Holokauście. Przewodniczka po żydowskim Lublinie w języku polskim i angielskim. Współpracuje z Ośrodkiem “Brama Grodzka - Teatr NN” przy portalu poświęconym historii lubelskich Żydów. Interesuje się polityką pamięci oraz obrazem Zagłady w sztuce współczesnej.

Tadeusz Przystojecki

Archiwista, historyk, od 2003 r. związany z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN“, gdzie m.in. zaangażowany jest w projekt „Lublin 43000“ dokumentujący informacje o członkach przedwojennej, lubelskiej społeczności żydowskiej. Tadeusz prowadzi badania genealogiczne dotyczące Żydów z Lubelszczyzny, dawnej Kongresówki oraz Galicji zachodniej. Zakres chronologiczny jego poszukiwań to lata 1800-1950. Jego badania to nie tylko praca nad dokumentami źródłowymi, ale przede wszystkim kontakt z dawnymi mieszkańcami regionu i ich potomkami.

Krzysztof Banach

Historyk, muzealnik, genealog i przewodnik. Kierownik Działu Wystawienniczego w Państwowym Muzeum na Majdanku. Pracował (i nadal współpracuje) z wieloma muzeami instytucjami zajmującymi się tematyką II wojny światowej, historią i kulturą Żydów oraz wielokulturowością. Krzysztof jest przewodnikiem i edukatorem specjalizującym się w historii Żydów, ze szczególnym uwzględnieniem czasów Zagłady. Jego działania obejmują zwłaszcza teren Polski Wschodniej (okolice Lublina, Zamościa, Białegostoku, Kielc i Rzeszowa) i łączą oprowadzanie, badania genealogiczne, wywiady historyczne oraz inne rodzaje „pracy w terenie“.  

Ewa Koper

Absolwentka historii, przewodniczka i edukatorka, na co dzień pracuje w Muzeum-Miejscu Pamięci w Bełżcu. Zajmuje się prowadzeniem badań archiwalnych, edukacją i popularyzacją wiedzy o II wojnie światowej i Zagładzie. Autorka albumu „Każda ofiara ma swoje imię“, będącego efektem wieloletniej pracy nad przywróceniem tożsamości ofiarom obozu zagłady w Bełżcu. Największą pasją Ewy są spotkania i rozmowy z ludźmi – od lat zajmuje się nagrywaniem i utrwalaniem relacji świadków historii, szczególnie w kontekście stosunków polsko-żydowskich w XX w.

1 / 2

Please reload

  • TripAdvisor
  • Facebook - Black Circle

© 2017 by ROOTKA